دمیاطی

معنی دمیاطی
[دِمْ] (اِخ) شهاب الدین احمدبن محمد بن احمدبن عبدالغنی دمیاطی شافعی، مشهور به البنا وی در دمیاط بدنیا آمد و در آنجا به تحصیل پرداخت و سپس به قاهره رفت و به تحصیل علوم مختلف اشتغال ورزید و بعد به حجاز رفت و سرانجام به دمیاط برگشت او آخرین کسی است که به طریقهء نقشبندیه قیام کرد دمیاطی دوباره به حجاز رفت و در مدینهء منوره درگذشت و در قبرستان بقیع بخاک سپرده شد او راست: 1 - اتحاف فضلاء البشر بالقراآت الاربعه عشر 2 - حاشیه ای بر شرح جلال الدین المحلی علی الورقات از امام الحرمین (از معجم المطبوعات مصر ج 1 ص 885 ) احمدبن محمد معروف به بناء متوفی 1117 ه ق محدث مصری و از ارکان طریقهء نقشبندیه اثر معروفش اِتحاف فضلاء البشر بالقراآت الاربعه عشر است در سومین سفر حج در مدینه درگذشت (از دایره المعارف فارسی).
اشتراک‌گذاری
قافیه‌یاب برای اندروید

با خرید نسخه اندرویدی قافیه‌یاب از فروشگاه‌های زیر از این پروژه حمایت کنید:

 قافیه‌یاب اندرویدی هم‌صدا

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید
نرم‌افزار فرهنگ عروضی

فرهنگ عروضی هم‌صدا برای اندروید

فرهنگ لغت جامع عروض و قافیه با قابلیت وزن یابی.

گنجور

گنجور مجموعه‌ای ارزشمند از سروده‌ها و سخن‌رانی‌های شاعران پارسی‌گوی است که به صورت رایگان در اختیار همگان قرار گرفته است. برای مشاهده وب‌سایت گنجور اینجا کلیک کنید.

دریای سخن

نرم‌افزار دریای سخن کتابخانه‌ای بزرگ و ارزشمند از اشعار و سخنان شاعران گرانقدر ادب فارسی است که به حضور دوستداران شعر و ادب تقدیم می‌داریم.