خنگشت

معنی خنگشت
[خُ گِ] (اِخ) نام یکی از دهستانهای دوازده گانهء بخش مرکزی شهرستان آباده است بحدود و مشخصات زیر: شمال کوههای مشکان و دلونظر و کوه سیب باختر دهستان شهرمیان (جلگهء تهران) جنوب ارتفاعات احمدآباد و کوه لاله گون خاور دهستان قنقری علیا موقعیت کوهستانی است این دهستان در جنوب بخش واقع و رودخانهء شادکام از وسط آن جاری و بدریاچهء کوچک کافتر میریزد هوای آن معتدل مایل بسردی و آب مشروب و زراعتی از چشمه سارها و قنوات تأمین می گردد محصولات آنجا غلات و حبوبات و شغل اهالی زراعت و از صنایع دستی قالی بافی است این دهستان از 8 آبادی تشکیل شده و نفوس در حدود 1400 تن و قراء مهم آن عبارتند از: خنگشت که مرکز دهستان است، نظام آباد، علی آباد، کافتر و حسین آباد در شمال و شمال باختری دهستان طایفهء شش بلوکی قشقائی و باصری خمسه از ایل عرب و در اطراف قریهء خنگشت طایفهء کردشولی عرب ییلاق ( می کنند (از فرهنگ جغرافیایی ایران ج 7.
اشتراک‌گذاری
قافیه‌یاب برای اندروید

با خرید نسخه اندرویدی قافیه‌یاب از فروشگاه‌های زیر از این پروژه حمایت کنید:

 قافیه‌یاب اندرویدی هم‌صدا

 قافیه‌یاب اندرویدی هم‌صدا

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید
نرم‌افزار فرهنگ عروضی

فرهنگ عروضی هم‌صدا برای اندروید

فرهنگ لغت جامع عروض و قافیه با قابلیت وزن یابی.

گنجور

گنجور مجموعه‌ای ارزشمند از سروده‌ها و سخن‌رانی‌های شاعران پارسی‌گوی است که به صورت رایگان در اختیار همگان قرار گرفته است. برای مشاهده وب‌سایت گنجور اینجا کلیک کنید.

دریای سخن

نرم‌افزار دریای سخن کتابخانه‌ای بزرگ و ارزشمند از اشعار و سخنان شاعران گرانقدر ادب فارسی است که به حضور دوستداران شعر و ادب تقدیم می‌داریم.